Giętkie rurki do izolacji przewodów elektrycznych.

Rurki osłaniające do zabezpieczenia przewodów elektrycznych PESZEL wyprodukowane z PVC są rurkami nierozprzestrzeniającymi ognia. Przeznaczone są do izolacji przewodów zasilanych prądem w budownictwie, branży przemysłowej przed czynnikami mechanicznymi, oddziaływaniem ciepła oraz wilgocią. Są wytrzymałe na uderzenia, złamania i naciski. Rury PESZLE można układać i zalewać betonem. Ich wytrzymałość wynosi 320N/5cm. Zachowują dobrą elastyczność, a kształt przekroju podłużnego zapewnia bezproblemowe wprowadzanie przewodów na duże dystanse. Gwarantują także prosty dostęp do przewodów elektrycznych oraz łatwe niwelowanie usterek instalacji elektrycznej podczas użytkowania.
PVC jako materiał charakteryzuje się wysokim współczynnikiem odporności mechanicznej i znakomitymi właściwościami udarowymi, a także niewielkim rozciągnięciem względnym. Przy rozciąganiu jest średnio elastyczny, zaś w dużym stopniu wytrzymały na ciśnienia. Możliwe jest proste spawanie oraz klejenie PVC.
Rurka typu elastyczna PESZEL występuje także w opcji z pilotem stalowym, który w znacznym stopniu ułatwia wprowadzanie lub zamianę przewodów elektrycznych.
Inną wersją rur elastycznych są rury ze spiralą GUS. Cechują się tym, że są gładkie wewnątrz. Wykonane są z miękkiego, a zarazem odpornego na podwyższone temperatury tworzywa PVC. Jaki i poprzednie modele nie przenosi ognia. Spirala natomiast wytworzona jest z twardego PVC. Taki zestaw daje nam efekt niewątpliwie elastycznej,a jednocześnie odpornej na uszkodzenia mechaniczne, złamania i naciski rury. Przy zamontowaniu złączki RAI osiągamy dodatkowo wysoką szczelność IP64. GUSY stosowane są przy konstruowaniu urządzeń i w wszelakiego rodzaju aparaturach przemysłowych.

rura_karbowana_peszel_ips