Gniazda uszczelniane Scame

Myśląc o uszczelkach i uszczelnieniach przeważnie obrazujemy paski gumowe wykorzystywane do przeciwdziałaniu przeciągom przy oknach i drzwiach. Nie jest to jednak jedyny sposób na wykorzystanie tych produktów. Uszczelnienia, nade wszystko te gumowe i z silikonu, zabezpieczają przed wejściem wody i wilgoci do środka różnego rodzaju przyrządów i gniazdek elektrycznych, co zapobiega zwarciom i spięciom w instalacjach elektrycznych. Jedyne w swoim rodzaju uszczelnienia umożliwiające maksymalne zabezpieczenie mamy możliwość znaleźć w różnych odmianach gniazd elektrycznych.

Gniazdo Scame jest robione w klasie szczelności IP66. Ma możliwość zabezpieczenia po włożeniu wtyczki,a ścisk żelowy uszczelnia miejsce dojścia przewodu do gniazdka. Umożliwia to pewne użytkowanie także w warunkach wysokiej wilgotności, zabrudzenia, podczas ulewy. Wyjątkowy ruchliwy system gniazda pozwala na włożenia również wtyczek kątowych jak i prostych.

Gniazdko z serii Scame Protecta również ma klasę szczelności IP66 i można je kupić w zestawie z puszką do montażu natynkowego lub również zamontować podtynkowo w tym przypadku wymagana będzie uzupełniająca puszka podtynkowa. W opozycji do wspomnianego wcześniej Domo Plusa Protecta zachowuje największą klasę szczelności po zamknięciu gniazdka przy włączeniu wtyków kątowych.

Uszczelki tych gniazd dają najlepsze bezpieczeństwo i można je wykorzystywać w każdym miejscu, gdzie jest wysokie ryzyko, ze gniazdko będzie poddane wpływowi trudnych warunków: zbiorników wodnych, myjnie.