Kable grzewcze z termostatem

Znakomitym zastosowaniem na z dnia na dzień zimniejsze poranki zapobiegającym obladzaniu rurociągów są przewody FreezeTec. Układ zaopatrzony w te kable będzie funkcjonował poprawnie pod paroma zależnościami.

Średnica przewodu wodnego, na którą będzie montowany przewód nie powinna przekraczać 50 mm. Musi być zamontowana izolacja na przewód wodny, najmniej 10 mm granicznie 2 cm. Ważne są także warunki w jakich będzie prowadzony układ. Ciepłota ogrzewanego rury nie powinna przekraczać 65 stopni, a najmniejsza temperatura miejsca instalacji -25 stopni. Kabel FreezeTec jest zbudowany z kabla grzejnego z zamontowanym na jednym końcu termoregulatorem, którego spektrum włączania wynosi +3 stopnie, a rozłączenie następuje przy +10 stopniach. Kabel ogrzewający występuje o długości 2-3-5-7-10-15-21-30 i 42 m. Do każdego z kabla grzejnego przyłączony jest przewód zasilający o długości 1,5 m zakończony wtyczką.

By kable funkcjonowały skutecznie należy wyliczyć, w korelacji od przekroju przewodu wodnego, założonej izolacji oraz od najniższych temperatur minusowych funkcjonujących w pomieszczeniu może okazać się, że pojedyncza wiązka nie jest wystarczająca. Producent przewodów grzewczych opracował stosowną na ten cel tabelkę. Po określeniu potrzeby na dane uwarunkowanie inicjujemy od zamontowania termostatu. Powinien on być usytuowany w punkcie narażonym na najniższą temperaturę. Bowiem on będzie przesądzał o funkcjonowaniu całej instalacji. Gdy musimy ułożyć przewody grzewcze na rurociągi z tworzywa sztucznego powinniśmy zastosować pod przewodem grzejnym z warstwą klejącą pas aluminiowy, która ochrania rurę przed możliwym przegrzaniem. Następnie montujemy przewód grzejny.

Jeżeli z obliczeń uwarunkowano zainstalowanie 1 wiązki to układamy ją u spodu przewodu wodnego pod kontem 45 stopni i przyklejamy taśmą instalacyjną. Gdy z obliczeń wynika zamontowanie z owinięciem montujemy tak aby kable nawzajem się nie stykały. Tak ułożoną instalację oklejamy na całej długości pasem aluminiowym i izolujemy. Tak ułożona instalacja pozwoli nam pewnie przeczekać całą zimę.

kabel_grzewczy_do_rur_elektra_freezetec