Kaloryfery montowane w podłodze

Kaloryfery podłogowe to komfort temperaturowy połączony z estetyką i wysoką jakością – optymalne rozwiązanie dla wymagających.
Aranżacja współczesnych wnętrz stwarza designerom coraz więcej komplikacji, często również szkoda przestrzeni na kaloryfery naścienne, a tradycyjne powierzchniowe ogrzewanie podłogowe zobowiązuje do specjalnego przystosowania konstrukcyjnego posadzki. Idealnym wyjściem w tej sytuacji są grzejniki kanałowe. System ogrzewania kanałowego podłogowego nie ogranicza przestrzeni, to idealne rozwiązanie z powodów estetyki. Jest możliwość, by je dowolnie rozmieszczać we wnętrzu, choć najczęściej umieszczane są bezpośrednio przy przeszkleniach. Kaloryfery podłogowe nie tylko idealnie grzeją wnętrza, ale też osłaniają przed napływem chłodnego powietrza z tarasów, balkonów, ogrodów zimowych, wiatrołapów, przewiązek itp.
W przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego grzejniki kanałowe mają możliwość grzać pomieszczenia samodzielnie, szybciej też reagują na zmianę warunków we wnętrzu, będąc równocześnie układem łatwym do zastopowania i regulacji.
Aquilo to seria kaloryferów Purmo przygotowana, by celować w wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wyprodukowane są w różnych odmianach ? z wentylatorami F1T, z wentylatorami wzmocnionymi, które posiadają wyższą wydajność cieplną: Aquilo F1P, jak i bez wentylatora FMK. kaloryfery podłogowe też maja możliwość pracować jak klimatyzator i schładzać pomieszczenia. Są to wybrane serie Aquilo F2C jak i F4C.

grzejnik-kanalowyf1p