Ogrzewanie podłogowe jako najlepszy system grzejny

Ogrzewanie podłogowe to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, z udziałem którego zwiększymy komfort i znacznie zmniejszymy koszty ogrzewania domu lub mieszkania. Badania pokazały, że ten typ ogrzewania to najlepszy dla użytkownika system ogrzewania uwzględniający fizjologiczny rozkład temperatury ciała. Przy ogrzewaniu niskimi temperaturami, czyli podłogówką, grzejnikiem jest cała powierzchnia posadzki, co ustanawia najlepszy mikroklimat. Cieplej jest przy posadzce, chłodniej w górnej części pomieszczenia. Z uwagi na to w pokoju może być o 2°C chłodniej niż w pomieszczeniach z klasycznymi grzejnikami, a mieszkańcy nie będą tego odczuwać. Jest to system szczególnie polecany dla osób chorych na alergię, bo w pomieszczeniach z grzaniem podłogowym nie ma spalania i unoszenia się kurzu, jak również efektu wysuszonego powietrza jak w przypadku ogrzewania z użyciem grzejników.
Skuteczność ogrzewania jest uzależniona w dużym stopniu od jakości izolacji cieplnej posadzki. Dobra izolacja termiczna podłóg, ścian, dachu oraz szczelne okna zmniejsza zapotrzebowanie na ciepło i podnoszą opłacalność korzystania z systemu grzejnego. Podłogówka wymaga posadzki, która nie stawia dużego oporu cieplnego, np. kafelki ceramiczne, kamienne.
Ogrzewanie podłogowe wodne lub elektryczne może spełniać również rolę dodatkowego układu grzewczego, czyli stwarzać tzw. ?efekt ciepłej podłogi?.

ogrzewanie_podlogowe_projekt