Purmo Aqulo F1P 90x180x2500mm, czyli grzejnik podłogowy o podwyższonej wydajności z dmuchawą.


Kaloryfery montowane w podłodze to doskonały koncept na ogrzewanie w pomieszczeniach o znacznych przeszkleniach, jaki i tam gdzie brak miejsca na montaż kaloryferów na ścianie. Bywa, że w nowoczesnych dużych wnętrzach grzejniki montowane w podłodze to wyłączny klucz na pokrycie zapotrzebowania pokoju na energię cieplną, ponieważ mają dużo wyższą wydajność niż tradycyjne grzanie grzejnikowe. Grzejniki montowane na ścianie o wysokiej wydajności cieplnej mają zazwyczaj bardzo duże gabaryty i trudniej je wbudować w przestrzenne pokoje.


Kaloryfery kanałowe| Purmo Aquilo F1P dedykowane są do montażu w podłogach grzanych pomieszczeń. Wzmocniony wymiennik ciepła zamontowany jest w stalowej wannie, jaką umieszcza się w przystosowanym do tego punkcie w podłodze. Kaloryfer ten zawiera cichobieżne wentylatory w ilości dostosowanej do długości wymiennika, dające sztuczny ciąg ciepła i przez to odpowiednio wyższą moc cieplną grzejnika. Przykładem tego typu kaloryferów kanałowych jest Purmo Aquilo F1P 140x180x2750mm.


Aby prawidłowo dopiąć kaloryfer do sieci elektrycznej konieczny jest transformator, z tego powodu, że wentylatory zasilane są napięciem 12V. Jednocześnie wymaganym wyposażeniem jest regulator sterujący obrotami wentylatora. Producent oferuje zróżnicowane wersje wyposażenia uzależniona od stopnia skomplikowania funkcji (regulator ręczny, elektroniczny, z możliwością zdalnego sterowania).


Uzupełniających elementem, który trzeba umieścić na grzejniku jest kratka maskująca. W tym wypadku wytwórca również proponuje szeroki wachlarz produktów – od kratek z drewna poprzez te z aluminium, aż do najwyższej jakości i wytrzymałości: ze stali nierdzewnej.