Trendy w desingu mebli

Dzisiejszy i przyszły design charakteryzuje się daleko idącą prostotą dążącą do absolutnego minimum. Dlatego też współczesne trendy oscylują wokół minimalizmu, modernizmu, konstruktywizmu.Dominuje również moda na designerskie koncepcje z lat 50-tych i 60-tych XX wieku w nowej formie.
Dzisiejszy odbiorca pragnie wyposażenia dostosowanego do jego zmiennych potrzeb, dlatego obecnie meblując mieszkanie operuje się uproszczonymi bryłami, podstawowymi geometrycznymi kształtami, które możemy dobrowolnie zestawiać. Modułowość i personalizacja wyposażenia to kierunki, których obecnie nie sposób zignorować.
Także natura gra ważną rolę w najświeższych trendach w projektowaniu nie tylko w sprawie kolorystyki, ale także materiałów, posród których dominuja drewno, glina i kamień.Wciąż modne są kontrasty, a najbardziej chłód wysokiego połysku ? zwykle bieli z ciepłem prawdziwego drewna. Przeważają jasne wybarwienia jak dąb, jesion, olcha poddane strukturyzacji, która jeszcze bardziej podkreśla ich naturalność i surowy wygląd, wykończone jedynie bezbarwnym olejem, bądź naturalnymi woskami. Modne są także sentymentalne odwołania do przeszłości, czyli drugie życie staroci mile widziane.
Prócz nadmienionych frontów na wysoki połysk czy drewnianych, modne są fronty ażurowe z metalu – to hit w 2015 r.W przypadku wszelkiego rodzaju przeszkleń w meblach, coraz częściej pojawia się w ich towarzystwie oświetlenie LED o zmiennej barwie światła, sterowane zdalnie, czy też wyposażone w czujniki zmierzchu, dzięki którym wykreujemy niezwykłą atmosferę w naszym wnętrzu.