Klimatyzacja do ogrzewania

Wybór klimatyzatora jest zależny od trzech elementów: możliwości zamontowania, kubatury pomieszczeń oraz funkcji dodatkowych. typowe systemy chłodzenia typu split wymagają ingerencji w elewację budynku. Trzeba znaleźć właściwe miejsce na jednostkę zewnętrzną oraz rozprowadzić do pomieszczeń przewody z czynnikiem chłodzącym do zasilania urządzeń pokojowych.

Zakładając na zewnątrz jednostkę klimatyzatora trzeba pamiętać że poziom hałasu na granicy naszej posesji nie może nie może być większy niż 50dB. Należy przeliczyć także wartości z karty katalogowej w zależności warunków zabudowy. Jednostki pokojowe klimatyzatora mogą być wykonane jako ścienne lub sufitowe.

Warto zobaczyć np.:Klimatyzator Saunier Duval grzewczo-chłodzący 2,8/2,6 kW. Moc chłodząca w największej mierze wynika z kubatury budynku. Najczęściej przyjmuje się wartości na poziomie około 100 W mocy chłodzącej na m2 pomieszczenia dla wysokości 2,65m. Duży wpływ ma także ilość światła słonecznego a tym samy przeszklenia. W pomieszczeniach wykorzystywanych prze grupy osób należy także mieć na uwadze ich ilość oraz moc na poziomie 100-230W od osoby w zależności od charakteru czynności.

Z funkcji dodatkowych warto rozważyć funkcję grzania. Współczesne urządzenia w potrafią skutecznie ogrzewać pomieszczenie w okresach przejściowych a nawet przy lekkiej zimie. Koszt ogrzewania klimatyzatorem jest dużo niższy niż grzejnikami akumulacyjnymi.