Moskitiery do okna

Czas ferii i urlopów się rozpoczął. Wyjeżdżamy na ogródki, jeziorka i korzystamy z połączenia z przyrodą. Nie są te kontakty zawsze subtelne. Zazwyczaj, gdy się ściemni, gdy już staramy się zasnąć, budzi nas permanentne bzykanie. Komary! I wówczas myślimy: a warto było zabrać ze sobą siatkę przeciw owadom.
Siatka przeciw owadom to wyłącznie siatka ażurowa , którą zamontowujemy w futrynie okiennej. Na około ramy okiennej mocujemy rzep. Ramę okna należy najpierw odtłuścić i oczyścić. Po kilkunastu godzinach od montażu rzepu przymocowujemy siatkę. Należy pamiętać, że nie nie powinna być ona za intensywnie naciągnięta. Nadmiar siatki odcinamy ostrym nożem tapicerskim albo nożycami.

Przy dobieraniu odpowiedniego wymiaru moskitiery powinno się pomierzyć środkowy wymiar ramy okiennej. Siatki na okna mogą występować w wymiarach {100cmx100cm|130cmx150cm|150cmx180cm. W współzależności od typu futryny okiennej możemy wybrać wersje w kolorze jasnym i czarnym.
Inna wersja to pozioma zamykana listwa o długości 100 cm instalowana na klej lub po prostu mocowana na gwoździe do futryny do której załączamy 4 pasy. Belkę zatrzaskową w razie konieczności można skrócić. Siatki pionowe o maja długość 220 cm i szerokości 30 cm.
Są zakończone obciążnikami. Mocujemy je tak, aby nachodziły na siebie wzajemnie.
Posiadający takie towary swobodnie powinniśmy używać bliskości przyrody na urlopach czy też w mieszkaniu.