Regulator temperatury Elektra Ekocontrol – tanie-ogrzewanie.pl

Elektra Ekocontrol to elektroniczny programator do sterowania funkcjonowaniem ogrzewania podłogowego. Termostat zaopatrzony jest w dwa czujniki temperatury. Sensor temperatury otoczenia jest wkomponowany w obudowę termostatu, a czujnik temperatury posadzki wmontowuje się pod posadzkę w rurze peszel. Za sprawą koniunkcji wskazań wspomnianych czujników jest możliwość precyzyjnie sprawować nadzór nad pracą maty podłogowej i warunkami panującymi we wnętrzu.

Redukowanie wskazań termometru w stosunku do czasu funkcjonowania podłogówki jest bardzo istotne. Zbyt wysokie temperatury podłogi odczuwalne dla użytkownika przez dłuższy czas nie są komfortowe.Czasowe obniżanie temperatury posadzki to też ochrona przed przegrzaniem. Wpływa to na jakość i żywotność podłóg, zwłaszcza parkietów, podłóg wykonanych z drewna i paneli podłogowych.

Elektra Ekocontrol to regulator z możliwością programowania tygodniowego. Oferuje dokładne ustawienie temperatur lub wyłączenie ogrzewania w wybranych momentach dnia, np. w godzinach nocnych lub w sytuacjach, gdy użytkownicy są poza domem i nikt nie wykorzystuje pomieszczenia. Takie programowanie funkcjonowania podłogówki ma wyraźny wpływ na obniżenie płatności za energie elektryczną. Kluczowe cechy urządzenia to możliwość sterowania wg odczytów czujnika temperatury powietrza lub podłogi oraz dwu jednocześnie, utrzymanie danych w razie zaniku prądu, umożliwienie programowania w trybie siedmiodniowym. Przydatna jest też kalibracja sensorów, wtedy, kiedy czujnik jest zamontowany w niestandardowym miejscu. Najwyższe możliwe obciążenie regulatora pozwalana na podłączenie do jednego sterownika nawet kilku mat grzewczych (3680 W,16 A).