Taśma świecąca w ciemności

Naklejka do oznaczania z podstawą z folii PVC to pas materii produkowany w wielu barwach, jaki ma możliwość spełniać wielorakie funkcje oraz jakie znajdują ogrom funkcji również przemysłowych, jak i tych napotykanych codziennie.

Wyjątkowym rodzajem pasów do oznaczania jest taśma fotoluminescencyjna. Taśma ta zrobiona na nośniku z tworzywa PVC z klejem akrylowym wyróżnia się procesem fotoluminescencji. Jest to pochłanianie promieniowania elektromagnetycznego z zakresu widzialnego ultrafioletu lub podczerwieni. Pochłaniana energia jest po ty przekazywana pod postacią światła. W praktyce znaczy to, że taśma błyszczy w ciemności przez wiele godzin po zasłonięciu światła naturalnego lub sztucznego.

Jest wspaniała do montażu w każdym miejscu, gdzie np. wskazania bezpieczeństwa nakazują oznaczenia widoczne w nocy sale w kinach, w teatrach, schody, drogi ewakuacji, drogi komunikacyjne pieszej i pojazdów oraz w miejscach, gdzie konieczne jest kontrastowe oznakowanie upominające – systemy pożarnicze, gazowe, też tam, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej albo szczególne okoliczności nie dają zgody na jego użycie bliskość materiałów palnych, niebezpiecznych.

Naklejka fotoluminescencyjna może również być użyta jako motyw dekoracyjny na ścianach albo podłogowy parkiety do tańca, dyskoteki, rekwizyty w teatrach, kluby, wesołe miasteczka.