Kaloryfery pokojowe

Grzejniki pokojowe to odpowiednio zastosowane rodzaje w domowym ogrzewaniu zasilanym wodą. Urozmaicony wachlarz wymiarów i typów podłączeń umożliwia dopasowanie do każdego rozwiązania. Grzejniki pokojowe mogą być produkowane w wersji poziomej jak i pionowej. Wysokości grzejników montowanych poziomo wahają się od 70 mm do 900 mm. Szerokości od 400 do 3000 mm. Produkowane są one w typie z przyłączem z boku lub od dołu. Rozstaw przyłączenia bocznego to wynik różnicy całkowitej wysokości kaloryfera po odjęciu 5 cm. Rozmiar podłączenia jest znaczącym czynnikiem przy doborze kaloryfera na odświeżane instalacje. Pomylone dopasowanie przyłącza jest równoznaczne z dodatkowymi przeróbkami. Wszechstronność modeli umożliwia podłączenie tak z prawej jak i z lewej strony. Grzejniki z przyłączem dolnym posiadają wszechstronniejszą funkcje podłączenia. Kanon określa przyłączenie dolne zlokalizowane od spodu kaloryfera płytowego w odległości 8 cm od brzegu. Alternatywnie grzejnik ma dodatkowo 4 króćce do przyłączenia bocznego. Grzejniki pokojowe są uniwersalne i można je obracać tylko wersja jedno-płytowa wymaga określenie kierunku podłączenia dolnego. Standard stanowi przyłączenie po prawej stronie. W zestawie z kaloryferem płytowym dodawane są korki zaślepiające, odpowietrzniki i wsporniki ścienne.

Ponadto kaloryfery pokojowe z podłączeniem od spodu mają fabrycznie wmontowane wkładki termostatyczne. Moc grzejnika w obrębie jednego wymiaru wzrasta dokładając dodatkową płytę, wzrasta wówczas kaloryfera grubość. kaloryfery montowane poziomo występują w wersji dekoracyjnej doklejona płyta przednia i można zakupić je w różnych kolorach. Grzejniki pokojowe dekoracyjne nie są wielofunkcyjne i miejsce przyłączenia powinno się ustalić przed zakupem. Kaloryfery pokojowe pionowe, mogą mieć maksymalną wysokość nawet 2300mm a szerokość ich kształtuje się od 300 do 750mm.

Tak jak i w wersji poziomej, moc dodaje się zwiększając jego grubość. Grzejniki płytowe pionowe mają przeważnie podłączenie dolne pośrodku kaloryfera, ale istnieje możliwość podłączenia go na skraju grzejnika. Tak, jak i w innych typach można zamówić kaloryfer w bogatej ofercie barwnej zawierającej zwykłe, metaliczne czy też strukturalne zabarwienie.
Kaloryfery pokojowe dedykowane do instalacji w domach poziome i montowane w pionie ze względu na swoją obszerną gamę wymiarów i form ukoją oczekiwania najbardziej wymagającego konsumenta.