Kaloryfery sanitarne

Mieszkamy w coraz bardziej sterylnych warunkach. Ogołoceni z obcowania z brudem nie nabieramy odporności. Owocem tego są ustawiczne zapaści na uczulenia. Warunkiem życia z taką chorobą jest utrzymanie higieny. W pomieszczeniach ogrzewanych typowymi kaloryferami jest to o tyle utrudnione, że kaloryfery wyposażone są w radiatory trudne do wyczyszczenia. Na elementach grzejnych i kratownicach odkłada się znaczna część kurzu i zanieczyszczeń. Poza tym jest on w sezonie grzewczym ogrzewany co wzmacnia szkodliwość czynników zgromadzonych na grzejniku. Idealnym modelem grzejnika, ułatwiającym przystępne czyszczenie jest odmiana hygiene. Model owy, z powodu na nieobecność radiatorów i zapewniające znaczny odstęp wsporniki ścienne umożliwia przystępny dostęp, a co za tym idzie także zapewnienie czystości. Grzejniki higieniczne mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie sterylność i czystość ma szczególne znaczenie. Instalowane są więc w szpitalach, przychodniach, gabinetach lekarskich, a także co raz częściej i w mieszkaniach prywatnych.
Kaloryfery higiene , tak jak i standardowe modele, produkowane są w szerokiej gamie wymiarów: od 300 do 900 mm wysokości i od 400 do 3000 długości. Tak, jak te z standardowe, mogą być zasilane od dołu (wersja V) jak i z boku. Moc zwiększa się dodając kolejną płytę grzewczą,może być ich maksymalnie 3. Do grzejników hygiene przeznaczone są specyficzne zapewniające oddalenie wsporniki ścienne, które powinno się dokupić dodatkowo. Dla osób lubiących innowacje istnieje możliwość zamówienia w zabarwieniu. Grzejniki te można wyprodukować w wersji ozdobnej z płaską przednią płaszczyzną.
Reasumując, tam gdzie konieczne jest utrzymanie sterylności w miejsce standardowego grzejnika instalujemy odpowiedniej mocy grzejnik hygiene . Jesteśmy w stanie go wyprodukować także w wersji dekoracyjnej i w jakimkolwiek kolorze. Nie zapomnijmy o wyborze właściwych zawieszeń.